Iga artikli pealkiri eraldi real! Pärast muudatusi kontrolli väljalogituna, kas artikkel on avalik

Tingimused registreermisel:
Kasutaja kohta 1 kasutajakonto! Topeltkontode avastamisel need kustutatakse.

Keelatud on:
1. Segada viki korrapärast tööd (sh vandalism, spämm jms).
2. Postitada roppu või muul moel lastele ebasobilikku sisu.
3. Jagada linke ning postitada teksti reklaamimise eesmärgil.
4. Olla ebaviisakas.
5. Propageerida illegaalset tegevust.
6. Toimetajate, Mängukoopa kasutajate avalik halvustamine, kui on probleem, tuleb võtta ühendust usaldatud toimetaja või kõrgemaga.

Artiklite sisu:
1. Ei tohiks sisaldada kirjavigu.
2. Peaks olema Mängukoopaga seonduv või selle süsteemide kasutamist hõlbustava funktsiooni/võimalust kirjeldav.
3. Peab olema korrektselt vormistatud, kasutades vikisüntaksi.

Teadmiseks:
1. Reeglite vastu eksimisel võib kasutaja vikist tähtajatult blokeerida, blokeeringust vabanemiseks tuleb saata vabas vormis avaldus usaldatud toimetajale või kõrgemale (kuid mitte varem, kui 1 nädal pärast blokeerimist), kes otsustab, kas anda toimetajale uus võimalus või mitte (tuleks meeles pidada, et ta pole kohustatud seda tegema), tõsisemate rikkumiste korral on blokeering üldjuhul igavene.
2. Viki tahtlikul ründamisel/reostamisel võtame seda kui rünnakut Mängukoopale ning karistada võib selle toimepanija saada mõlemal saidil.
3. Kui toimetaja pole mõnda aega kuidagi vikisse panustanud, siis võidakse ta toimetaja privileegidest tähtajatult vabastada. Huvi naasedes tuleb õiguste taastamiseks ühendust võtta usaldatud toimetaja või kõrgemaga, kes esitab vajadusel mõned toimetamisega seotud kontrollküsimused.

Videod

Allikas: Mängukoopa Viki
Mine navigeerimisribaleMine otsikasti

Video lisamisel Mängukoopasse tuleb eelkõige jälgida, kas video on keskkonnale sobiv ning, et see poleks juba keskkonda lisatud. Keelatud on lisada meediat, mis sisaldab pornograafiat, erootikat ning muud lastele ebasobilikku. Eksides reeglite vastu jääb video kinnitamata ja kaotad -2 kollipunkti.

Video pealkiri ja aadress

Video pealkiri ning aadress peavad kattuma lingitud video pealkirja/aadressiga, erandina muusikavideod, kus on eelistatav formaat "Artist - Loo pealkiri" või videod, mille pealkiri sisaldab ladina tähestikku mitte kuuluvat teksti, viimase puhul tuleks see tekst eemaldada või asendada ladina tähestikule vastavaga.

Kategooria valimine

Ka video kategooria valimisel tuleb olla täpne. Kokku on valida 9 erineva kategooria vahel: huumor, multikad, ekstreem, sport, loomad, reklaamid, muusika, muu ja kasutajate tehtud. Kui video on sinu enda loodud (filmitud ja/või monteeritud), siis tuleb see lisada kategooria "Kasutajate tehtud" alla. Kategooria "Muu" on videotele, mis ei sobi teiste kategooriate alla.

Kirjeldust koostades

(näide 1) Muusikavideo kirjeldus.

Kirjeldus peab kirjeldama videot, mitte sisaldama üleliigset teksti. Vältida tuleks:

  • oma arvamuse avaldamist, stiilis: "Soovitan vaadata", "Väga naljakas video", "Mulle meeldib" jne.
  • emotikone
  • muud üleliigset teksti, mida ei saa antud video sisuga seostada.

Kõige kergem viis informatiivse kirjelduse loomiseks on (soovituslikult) vastata järgnevatele küsimustele: mis?, kes?, kus? ja millal?, näiteks muusikavideo lisamisel võiks kirjelduses mainitud olla, mis žanri alla kuulub vastav laul, kelle laul see on, mis plaadilt see laul pärit on, kus see välja tuli või mis riigi bändiga tegu on ja millal (mis aastal/aastakümnel) laul välja tuli või artist tegutses (näide 1).

Lisaks tasuks meeles pidada, et kirjeldus on eelkõige sissejuhatus, mitte video sisu/tegevust 100% kirjeldav jutuke. Pigem lühike ning sissejuhatav kui pikk ja palju üleliigset. Video vaatamisel kaob mõte, kui kirjeldus kõigest jutustab.

Video pildi lisamine

Pilt peab olema videost tehtud, hea kvaliteediga ning selle sisu hästi kirjeldav, lähemalt siin!