Iga artikli pealkiri eraldi real! Pärast muudatusi kontrolli väljalogituna, kas artikkel on avalik

Tingimused registreermisel:
Kasutaja kohta 1 kasutajakonto! Topeltkontode avastamisel need kustutatakse.

Keelatud on:
1. Segada viki korrapärast tööd (sh vandalism, spämm jms).
2. Postitada roppu või muul moel lastele ebasobilikku sisu.
3. Jagada linke ning postitada teksti reklaamimise eesmärgil.
4. Olla ebaviisakas.
5. Propageerida illegaalset tegevust.
6. Toimetajate, Mängukoopa kasutajate avalik halvustamine, kui on probleem, tuleb võtta ühendust usaldatud toimetaja või kõrgemaga.

Artiklite sisu:
1. Ei tohiks sisaldada kirjavigu.
2. Peaks olema Mängukoopaga seonduv või selle süsteemide kasutamist hõlbustava funktsiooni/võimalust kirjeldav.
3. Peab olema korrektselt vormistatud, kasutades vikisüntaksi.

Teadmiseks:
1. Reeglite vastu eksimisel võib kasutaja vikist tähtajatult blokeerida, blokeeringust vabanemiseks tuleb saata vabas vormis avaldus usaldatud toimetajale või kõrgemale (kuid mitte varem, kui 1 nädal pärast blokeerimist), kes otsustab, kas anda toimetajale uus võimalus või mitte (tuleks meeles pidada, et ta pole kohustatud seda tegema), tõsisemate rikkumiste korral on blokeering üldjuhul igavene.
2. Viki tahtlikul ründamisel/reostamisel võtame seda kui rünnakut Mängukoopale ning karistada võib selle toimepanija saada mõlemal saidil.
3. Kui toimetaja pole mõnda aega kuidagi vikisse panustanud, siis võidakse ta toimetaja privileegidest tähtajatult vabastada. Huvi naasedes tuleb õiguste taastamiseks ühendust võtta usaldatud toimetaja või kõrgemaga, kes esitab vajadusel mõned toimetamisega seotud kontrollküsimused.

Abi pisipildi loomiseks mängudele ning videotele

Allikas: Mängukoopa Viki
(Ümber suunatud leheküljelt Abi/Pildi tegemine)
Mine navigeerimisribaleMine otsikasti

Pisipilt on nii mängu kui ka video juures peamiseks tõmbemagnetiks, seetõttu on oluline, et lisaja paneks erilist rõhku selle kvaliteedile.

Esimene etapp pisipildi loomisel on luua ekraanitõmmis mängu või video kaadrist, mis seda kõige paremini kirjeldab (näide 1).

(näide 1) Antud näites on video peatatud kaadril, millest sobib pisipilt välja kärpida, kuna videos esinev tegelane on selgelt näha ning suur pilt parandab pärast kärpimist pildi kahandamisel kvaliteeti.

Ekraanitõmmise loomiseks valitud kaadrist leia klaviatuuril nupp prt sc või sellele sarnane lühend, mis täispikkuses tõlgendub inglise keeles print screen ehk ekraanitõmmise loomine. Sülearvutite puhul võib osutuda vajalikuks Fn ning prt sc klahvi kombineerimine. Nupule (või nuppudele) vajutamisel mingit teadet ei ilmu, aga ära pabista - ekraanitõmmis on loodud.

Järgmiseks etapiks tõmba, installi ning käivita pilditöötlusprogramm GIMP (võid kasutada ka teisi pilditöötlusprogramme, kuid antud õpetus on just ülaltoodud programmile tuginedes koostatud). Esmakordsel käivitamisel on tööpind ning tööriistaribad eraldi akendel, nende koondamiseks vali päises paiknevast menüüst Aknad -> Single-Window Mode (pole oluline, kuid lihtsustab väljanägemust).

Loodud ekraanitõmmise kleepimiseks GIMP pilditöötlusprogrammi vajuta klaviatuuril klahvikombinatsiooni ctrl v. Tööpinnale peaks ilmuma ekraanitõmmis (näide 2).

(näide 2) GIMP töökeskkond ekraanitõmmisega.

Ekraanitõmmis on nüüd GIMP töökeskkonda teisaldatud, edasi tuleb sul vasakul paiknevast tööriistakastist kärpimise tööriist valida, selle ikooniks on Croptool.png.

Olles tööriista valinud, ilmub tööriistakasti alla aken valitud tööriista seadistamiseks (näide 3).

(näide 3) Veendu, et püsiv külgede suhe oleks 1:1 ning linnukesega märgitud.
(näide 4) Kaadrist on valitud seda kõige enam esiletoov objekt.

Kui tööriist seadistatud, vajuta ekraanitõmmisel ning vali hiirega ala, mida soovid kärpida (näide 4). Kärpimiseks vajuta ENTER klahvi. Õnnitlused, pisipilt on loodud. Parima tulemuse saavutamiseks määra pildi mõõtmeteks 75x75 pikslit. Mõõtmete muutmiseks vali päises Pilt -> Muuda pildi mõõtmeid..., avanevas aknas määra mõõtühikuks piksel ning mõõtudeks laius: 75; kõrgus: 75. Pisipildi salvestamiseks vali ülal menüüst Fail -> Export.., seda tehes kuvatakse akent, kus saab pildile nime ning formaadi määrata, veendu, et viimane oleks png, sedasi saavutab parima pildikvaliteedi, kuna midagi ei lähe pisipilti luues kaduma (lossless). Tulemus:
Pildilisamine5.png

Kõik selle artikliga seonduvad mured ning soovitused postita siia.