Faili lisamine

Allikas: Mängukoopa Viki

Mängudele on võimalik faile lisada, mis võimaldavad mängu otse mängukoopas mängida, välislehtedele suundumata. Failide tõmbamiseks on erinevaid mooduseid, mis sageli sõltuvad veebilehitsejast, antud õpetuse eesmärk on hõlmata enimkasutatavate veebilehitsejate meetodeid.

Kõik veebilehitsejad

Esimene kõige lihtsam ning populaarseim meetod, mis töötab kõikide veebilehitsejatega, on tõmbamiseks ettenähtud lingi kasutamine. Kõik mängusaidid faili allalaadimiseks linki ei võimalda, kuid populaarne näide saidist, mis võimaldab on y8.com, antud veebilehel on iga mängu alla kaasatud "download" link, mis salvestab arvutisse kas .swf või .dcr formaadis mängu faili (faili tõmbamiseks peab registreeritud kasutajat omama).

Vähesed mängusaidid võimaldavad otse mängu alt linki allalaadimiseks, kuid sageli leiad veebilehe jalusest lingi (otsi kirjeid nagu "games for your site"; "games for webmasters" jne), mis pakub piiratud (või piiramata) koguses mänge tõmbamiseks (nt. kongregate.com)

Veidi keerulisem meetod failide allalaadimiseks on otsida veebilehe lähtekoodist otselink mängu failini ning seejärel veebileht täies mahus arvutisse salvestada, kuid sellest lähemalt erinevaid veebilehitsejaid hõlmavatest meetoditest.

TÄHELEPANU: Enne failide allalaadimist ning mängukoopasse kaasamist palume tutvuda mängu majutava saidi kasutusnõuetega, veendumaks, kas mängu kasutamine välissaitidel on lubatud.

Google: "games for your site"

Google Chrome

(näide 1) Nimekiri veebilehe flash elementidest, millest mängufailiks on guardian_angel.swf, faili tõmbamiseks kliki failinimest paremal olevale lingile "download".
  • lisade kasutamine - Chrome veebipoest on võimalik kaasata veebilehitsejasse lisasid, mille tööülesandeks on veebilehtedelt flash elementide allalaadimine, sarnaste lisade otsimiseks, kasuta märksõnu "flash download"; "swf sownload"; "dcr download" jne. Antud õpetuses toome näiteks lisa FVD downloader, mis täidab oma eesmärgi ning mida on lihtne kasutada. Faili tõmbamiseks FVD downloaderiga suundu lehele, mis mängu mängib, oota kuni mäng on end laadinud ning klikka sinisele alla suunatud noolele Nool.png aadressiribast paremal (või vasemal). Sulle kuvatakse akent erinevaid faile .swf ja/või .dcr formaadis (näide 1). Sageli on otsitav fail sama või sarnase nimega mängule, kui mitte, siis vali fail, mille maht ületab teiste omi.
(näide 2) Link failini antud näites on media.jaludo.com/guardian_angel.swf
  • lähtekoodist eraldamine - Viibides mängul tee parem klikk veebilehel (mitte mängul) ning vali "vaata lehekülje lähtekoodi". Sulle kuvatakse veebilehe lähtekoodi, kasutades klahvikombinatsiooni CTRL + F avaneb otsing, kaasa otsingusse märksõna .swf (või .dcr) ning otsi linki, mis lõpeb otsitava faililaiendiga (näide 2) olles lingi leidnud, kopeeri ning sisesta see aadressiribale. Kui fail, millel viibid on õige, peaks kuvama otsitavat mängu täisekraanil (kuid mitte alati täisekraanil). Viibides failil vajuta aadressiribast paremal pesitsevale nupule, millel on kujutatud kolm triipu Kolm-triipu.png, vali avanevast rippmenüüst "salvesta lehekülg nimega" ja valmis - fail on tõmmatud.

Mozilla Firefox

(näide 3) Failinimi guardian_angel.swf
  • lisade kasutamine - Sarnaselt Google Chromele võimaldab Firefox erinevate lisade kasutamist, mis omakorda võimaldavad mängu failide allalaadimist. Lisade paigaldamiseks navigeeri menüüribal: Tööriistad -> Lisad, avanevas aknas liigu kaardile "Hangi lisasid" ning kasutades ülal-paremal nurgas otsingut, proovi ükshaaval märksõnu, stiilis "flash download"; "swf sownload"; "dcr download" sobiva lisa leidmiseks. Antud õpetuses kasutame lisa Sothink Flash Downloader. Lisa installides paigaldatakse see eraldi lisade ribale, mida kuvab tegumirea kohal, juhul kui lisade riba pole leitav, tee menüüribal parem klikk ning veendu, et "lisade riba" ees oleks linnuke. Lisa edukal installimisel kuvatakse lisade ribal sinist ikooni Sothink flash.png. Vajuta ikoonil (viibides mängul, mille faili soovid tõmmata), seejärel kuvatakse nimekirja leheküljelt leitud flash elementidest, millest üks on mängu fail (mängu faili tunned ära, kui see on mängule identse või väga sarnase nimega). Tee valitud failil parem klikk ning vali avanevast menüüst "save".
  • lähtekoodist eraldamine - Kehtib sama põhimõte, mis Chromes, ainus erinevus on see, et veebilehe salvestamiseks tuleb valida menüüribalt Fail -> salvesta veebileht kui...

Internet Explorer

  • lähtekoodist eraldamine - Tutvu Chrome & Firefoxi meetoditega.