Iga artikli pealkiri eraldi real! Pärast muudatusi kontrolli väljalogituna, kas artikkel on avalik

Tingimused registreermisel:
Kasutaja kohta 1 kasutajakonto! Topeltkontode avastamisel need kustutatakse.

Keelatud on:
1. Segada viki korrapärast tööd (sh vandalism, spämm jms).
2. Postitada roppu või muul moel lastele ebasobilikku sisu.
3. Jagada linke ning postitada teksti reklaamimise eesmärgil.
4. Olla ebaviisakas.
5. Propageerida illegaalset tegevust.
6. Toimetajate, Mängukoopa kasutajate avalik halvustamine, kui on probleem, tuleb võtta ühendust usaldatud toimetaja või kõrgemaga.

Artiklite sisu:
1. Ei tohiks sisaldada kirjavigu.
2. Peaks olema Mängukoopaga seonduv või selle süsteemide kasutamist hõlbustava funktsiooni/võimalust kirjeldav.
3. Peab olema korrektselt vormistatud, kasutades vikisüntaksi.

Teadmiseks:
1. Reeglite vastu eksimisel võib kasutaja vikist tähtajatult blokeerida, blokeeringust vabanemiseks tuleb saata vabas vormis avaldus usaldatud toimetajale või kõrgemale (kuid mitte varem, kui 1 nädal pärast blokeerimist), kes otsustab, kas anda toimetajale uus võimalus või mitte (tuleks meeles pidada, et ta pole kohustatud seda tegema), tõsisemate rikkumiste korral on blokeering üldjuhul igavene.
2. Viki tahtlikul ründamisel/reostamisel võtame seda kui rünnakut Mängukoopale ning karistada võib selle toimepanija saada mõlemal saidil.
3. Kui toimetaja pole mõnda aega kuidagi vikisse panustanud, siis võidakse ta toimetaja privileegidest tähtajatult vabastada. Huvi naasedes tuleb õiguste taastamiseks ühendust võtta usaldatud toimetaja või kõrgemaga, kes esitab vajadusel mõned toimetamisega seotud kontrollküsimused.

Arvutimängud

Allikas: Mängukoopa Viki
(Ümber suunatud leheküljelt Arvutimängud)
Mine navigeerimisribaleMine otsikasti

Mängukoopasse sisu lisades, peaks lisaja/kontrollija panema rõhku kvaliteedile. Eriti kui tegemist on arvuti/konsoolimängudega, kuhu inimene tuleb infot otsima, mitte reaalselt mängima. Kui kõik on tehtud miinimumi piires, siis jätab ülevaade endast ikka eriti kehva mulje.

Kirjeldust koostades

Palun teha kirjelduse vähemalt 500 tähemärgi pikkuse ning võimalikult informatiivse, kellelegi pole kasu kirjeldusest, mis sisaldab 200 tähemärki ja sealhulgas väljendeid, stiilis "Soovitan mängida", "See on väga hea mäng" jne, inimene kes tuleb infot otsima on rohkem huvitatud mängu kirjeldusest, kui sinu arvamusest, mis pole isegi mitte põhjendatud arvamus.. seega paluks taolisi väljendeid vältida. Kui sa pead ilmtingimata 200 tähemärgiga piirduma, siis paluks teha kirjeldus ka võimalikult informatiivne ning kokkuvõttev, vastasel juhul mängu EI kinnitata!

Pilte lisades

Pildid mängivad olulist rolli mängu eelvaates - mida rohkem on pilte, seda parem. Piltide hankimiseks soovitan järgnevaid saite: IGN, Gamershell ning Teamxbox xbox/xbox 360 mängukonsooli piltide hankimiseks. Kuna antud saitide piltidel on logo juures, siis on see oluline, et logo enne lisamist pildist ära eemaldaksid (kärbiksid), kasutades selleks mõnda pilditöötlusprogrammi (Gimp, Photoshop, Windows Live Photo Gallery või mõni muu). Eriti soovitan justnimelt Windows Live Photo Gallery-t, kuna see teeb oma töö kiirelt ning on tasuta kõigile allalaadimiseks saadaval. Palun ärge lisage piltidesse mängu kaanepilte.

Süsteeminõudeid lisades

Süsteeminõuded peavad kindlasti olemas olema, kui mäng on saadaval ka arvutitele ning samuti peavad need olema eesti keelde tõlgitud.

 • HDD, HD, Hard drive, hard drive space - Vaba kõvakettamahtu
 • Sound card, DX - Helikaart
 • OS, Operation system - Operatsioonisüsteem
 • Processor, CPU - Protsessor
 • GFX, VGA, graphics card, video card - Videokaart
 • RAM, memory - Muutmälu
 • "or equivalent" - või samaväärne/samalaadne
 • "compatible" - toetav
 • "clocked" - krutitud
 • "video memory"; VRAM - videomälu
 • "or better"; "or higher"; "or more" - või parem; või kõrgem; või rohkem
 • "recommended"; "minimum"; - soovitatavad; miinimum
 • "requirements" - nõuded
 • "quad core (Quad)"; "dual core (Duo)" - neljatuumaline, kahetuumaline (protsessorite kontekstis)


Nt:
Soovitatavad nõuded:
Operatsioonisüsteem: Windows XP
Protsessor: Core 2 kahetuumaline või Athlon 64 X2 krutitud 2.66GHz peale
Muutmälu: 3GB
Videokaart: GeForce GTX280 või Radeon HD 4870, 1GB videomälu
Vaba kõvakettamahtu: 9GB
Helikaart: DirectX 9.0c toetav

Nõuded leiad tihtipeale mängu Wikipedia artiklist, kuid kui neid seal ei ole, siis sisesta Google otsingusse märksõnad, stiilis "mängu nimi" system requirements.

Muud andmed

Andmed nagu, mis platvormile on mäng tehtud, millal väljastati, kes on tootja (publisher), mis on vanusepiirang, kataloog ning kuidas on õigesti kirjutatud mängunimi kirjapildis, leiad mängu Wikipedia artiklist. Demo faili leiad portaalist Gamershell, sisestades selle otsingusse märksõnad, stiilis "mängu nimi" demo. Mängu tutvustava video saad Youtube-st, sisestades selle otsingusse "mängu nimi" trailer. Mängu kodulehe leiad, kasutades jällegi Google otsingut, stiilis "mängu nimi" homepage Koodid pole olulised lisamisel, kuid kui soovid neid siiski lisada, siis tuleb sul nende tähendus eelnevalt tõlkida. Koode leiad portaalist IGN.